Zubní implantáty

Zdravé zuby jsou velmi důležité jak při kousání potravy, tak mají nezastupitelnou roli při mluvení. Přední zuby se podílejí na estetice celého obličeje zejména tím, že podepírají rty a vyhlazují vrásky.

Pěkné zuby podmiňují krásu celého obličeje. Jsou současně vizitkou péče o zdraví. Ne každému je dáno, aby měl vlastní zuby zcela dokonalé.

Nejpřirozenější a nejbližší náhradou zubů jsou zubní implantáty. Titanový zubní nitrokostní implantát trvale nahrazuje kořen zubu, na který lze upevnit buď korunku anebo na několik implantátů můstek či celkovou náhradu. Implantáty tak poskytují unikátní řešení pro ošetření zčásti nebo zcela bezzubých čelistí.

Velice důležité pro dlouhodobé fungování a setrvání implantátu v kosti a tudíž i v ústech je excelentní orální hygiena.

Co je zubní implantát

Implantát nahrazuje ztracený kořen zubu. Protetické náhrady na implantátech (korunky, či můstky) vypadají jako původní zuby. Jeden implantát unese pouze jednu korunku. Při ztrátě dvou zubů jsou zapotřebí dva implantáty. Na dvou implantátech však můžeme nasadit i tříčlenný můstek. Pomocí implantátů ošetřujeme i bezzubé čelisti. Do bezzubé horní čelisti zavádíme většinou osm implantátů, na které se přišroubuje můstek „na pevno“ o dvanácti členech.

V horní čelisti zůstává po vytažení zubů a zhojení extrakčních ran málo kvalitní kosti a je velmi často nezbytná náhrada chybějící kosti. Přidání umělé kosti provádíme povětšinou současně se zavedením implantátů. Celková doba ošetření může potom přesáhnout 9 měsíců. Během této doby má pacient provizorium, aby mohl bez větších problémů komunikovat, jíst a smát se. Při ošetření dolní bezzubé čelisti prakticky nikdy není nutná augmentace umělou kostí. Do dolní bezzubé čelisti zavádíme pět - šest implantátů, na které fixujeme dvanáctičlenný můstek podobně jako v čelisti horní.

Kvalita i objem kosti je většinou velmi dobrý, a tak můžeme s vysokou úspěšností během jednoho dne vytáhnout v dolní čelisti zbývající špatné zuby, ihned zavést implantáty a na ně okamžitě přišroubovat provizorní můstek. Ošetřování bezzubých čelistí pomocí implantátů a fixního můstku provádíme řadu let.

Druhou možností ošetření bezzubé čelisti je zhotovení snímatelné protézy, u které je zlepšeno její držení (stabilita) pomocí tzv třmene, který je pevně spojen se čtyřmi implantáty. Protéza v sobě obsahuje druhý díl (matrice) a nacvakává se na již zmíněný třmen. Tzv. hybridní (nacvakávací) protéza je více vhodná pro pacienty, kteří obtížně zvládají čištění krčkové části implantátů.

Fixní ošetření na implantátech vzhledem k jeho výrazným výhodám provádíme mnohem častěji, a to i přes větší cenovou náročnost. Celková cena ošetření se liší podle počtu zavedených implantátů, kvality a objemu kosti a tedy nutnosti přidání kosti (augmentace) a materiálu, ze kterých je zhotoven celý fixní můstek. Poměrně přesnou celkovou finanční kalkulaci za plánované ošetření (někdy nabízíme více variant ošetření) sdělujeme pacientovi během úvodní konzultace.

Cena za zavedení implantátu TioLogic včetně definitivního titanového abutmentu a metalokeramické korunky je 20.000,-Kč.

 

Webdesign by Lewest.cz